MUSTAFA AKGÜL

1974 İzmir doğumlu olan Mustafa AKGÜL, AKGUL GROUP Ailesi’ nin 3. nesil üyesidir. İş hayatına Akgul mobilya bünyesinde başlayan ve farklı departmanlarda çeşitli görev ve sorumlulukları yerine getiren Mustafa AKGÜL, 1995 Yılında Dayanışma Gıda Limited Şirketi kurucu ortağı ve genel müdürülüğü ardından 1997 yılında Ege Has Limited Şirketi Genel Müdürü olarak iş hayatına devam etti.

2005 yılında Mustafa Akgül Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımlığı, 2012 yılında VAN Gazbeton A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği ( çıkış yapıldı), 2014 yılında MUTEMO İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 2014 yılından bugüne SABMACO LLC Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yapmaktadır.Ayrıca  Mozambik ve İran’daki işletmelerde ortaklıkları vardır.

Hali hazırda 4 ülkede 4 fabrika, tesis, şantiye, 9 marka ile Makine, müşavirlik, inşaat, mobilya, genel ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren AKGUL GROUP Başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum örgütlerindeki görevleri yanı sıra Arab Türk Ticaret Derneği Kurucu Başkanı olup halen bu görevi sürdürmektedir.
AKGÜL evli ve 2 çocuk babasıdır.